Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Bangrajan Thaibox Gym

je malá telocvičňa pod vedením trénera Eda Knoteka s licenciou asociácie STB, dlhoročnou skúsenosťou s viacerými bojovými umeniami a majstrom Slovenska 1. ročníku amatérskej ligy MUAY THAI, neskôr premenovanej na Euroliga Muay Thai.

    Zameriavame sa hlavne na thajský box, technické, silové a kondičné tréningy pre úplných začiatočníkov aj pokročilých.
    Náš klub vedieme za účelom zlepšenia fyzických zdatností, oboznámenia žiakov s technikami rôznych bojových umení a ponúkame možnosť zápasenia v amatérskej aj profesionálnej lige.

Thajský BOX

Muay Thai (ďalej len thajský box) je kontaktné bojové umenie využívajúce techníky úderov, kopov a hodov. Pochádza z Thajska známej ako Siam v minulosti. Thajský box je jedným z niekoľkých Thajských bojových umení, ako Krabi-Krabong, Lerdrit, Chuparsp,  Thaiplum, Kemier a Thaiyuth.
Krabi-Krabong je boj s mečom a palicou pomocou vopred dohodnutých súborov čvičení. Lerdrit (vyslovuje sa Lerd-lit) je neozbrojený boj rukami.
Chuparsp (zbrane) zahŕňa kopiju, palica, meč, štít, a iné flexibilné zbrane.
Thaiplum (zápasenie) zdôrazňuje tlak na vitálne body tela a údery na krvné cievy.
Kemier je tajné bojové umenie v štýle ninjutsu a bojové umenie prežitia. Toto umenie cvičili a praktizovali mníši v kláštoroch
Thaiyuth ( “Thajské zručnosti”) sa skladá z Thajského boxu, Krabi-Krabong a techník boja zblízka. Thajský box je známy ako “veda ôsmich zbraní,”. Je to pozoruhodné umenie ktoré využíva pre boj päste, lakte, kolená, nohy.

 

TOPlist